Matka Boska Rozwiązująca Węzły

Maryja na obrazie ukazana jest w stanie błogosławionym nad Jej głową unosi się Duch Święty a pod stopami ma węża, któremu zgniata głowę.  

Aniołowe po obu Jej stronach to prawdopodobnie Archaniołowie : Michał i Gabriel. Jeden z nich  podaje Maryi wstęgę naszego życia z supłami, symbolem naszych problemów i spraw do rozwiązania za Jej wstawiennictwem. Wstęga ta trzymana i rozwiązywana dłońmi Matki Boskiej dotyka również Dzieciątka w Jej łonie. Z drugiej strony anioł odbiera z rąk Maryi wyprostowaną wstęgę z rozwiązanymi przez Nią, dzięki łasce i miłosierdziu Bożemu, supłami- problemami.

Na dole obrazu widać Archanioła Rafała wskazującego drogę człowiekowi z psem, jak w historii Tobiasza, którego prowadził właściwą drogą, chroniąc go i dając mu nadzieję. Scena ta symbolizuje człowieka z problemami prowadzonego przez Archanioła ku Maryi, która może mu pomóc.

 

 

Modlitwa do Maryi

 Maryjo spraw zawikłanych, to rzecz niesłychana, dziś po raz pierwszy zostałaś mi dana.

 Maryjo spraw zawikłanych, nie ma w tym przesady: tych supłów jest tyle, że sam nie dam im rady!

Maryjo spraw zawikłanych, jestem pełen uznania, że dla Ciebie nie ma spraw nie do rozwiązania.

Maryjo spraw zawikłanych spójrz, cały kłębek przede mną, nie poradzę z nim sobie, zlituj się nade mną!

Maryjo spraw zawikłanych, tym kłębkiem ja jestem – zamotanym zupełnie, rozwiąż go jednym gestem!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           ks. Josef Weiger

Nowenna do Matki Boskej Rozwiązującej Węzły

0 Komentarze

Zostaw swój komentarz

Przyłącz się do dyskusji
I twórz razem z nami tę stronę :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.